L'oreal Professional seria Pro Longer - sekret pięknych i zadbanych długich włosów

2021-01-18

W tym artykule przeczytasz:

  • co charakteryzuje długie włosy
  • jak pielęgnować długie włosy
  • z jakich kosmetyków składa się seria Pro Longer

Marzysz o pięknych, długich, gęstych, pełnych blasku włosach ? To już nie problem. Linia kosmetyków Pro Longer została stworzona z myślą o Tobie. Seria ta oparta jest o nową technologie Filler A-100 i aminokwasu, które dbają o włosy na całej ich długości bez konieczności częstego podcinania.

Długie włosy - charakterystyka

Długie zadbane włosy są symbolem kobiecości i seksapilu. Dają wiele możliwości stylizacji, można nosić je rozpuszczone, związane: w kucyk, w warkocz oraz spięte w koka, proste lub falowane. Fryzura zależy tylko od twoich potrzeb i fantazji. Ważne, aby zawsze były zadbane a z tym już trudniej. Długie włosy narażone są codziennie na szereg szkodliwych działań: fizycznych (wysoka temperatura, wiatr, słońce), chemicznych (farbowanie, rozjaśnianie, trwała) oraz mechanicznych uszkodzeń. Zazwyczaj są oklapnięte, pozbawione objętości, przesuszone, matowe i rozdwojone na końcach, im dłuższe tym cieńsze. Mają tendencje do wypadania z powodu ich ciężaru. Do długich włosów zaliczamy takie, których linia włosów sięga poniżej ramion.

Podstawowa pielęgnacja długich włosów:

  • mycie

Bardzo ważną zasadą i pierwszym krokiem, od którego powinniśmy zacząć jest delikatne rozczesanie włosów przed myciem. Następnym etapem jest zmoczenie ciepłą wodą i nałożenie szamponu.  Szampon powinien być dopasowany do potrzeb włosów i skóry głowy. Mycie zaczynamy od wykonania delikatnych kolistych ruchów tak aby nie poplątać włosów najlepiej z głową podniesioną do góry. Wykonujemy przy tym masaż głowy, który stymuluje cebulki. Czynność tą powtarzamy. Na koniec spłukujemy włosy, zaczynając od ciepłej wody kończąc zawsze na zimnej.

  • odżywianie

Bezwzględnie należy pamiętać o nakładaniu kosmetyków pielęgnujących. Odżywki oraz maski powinny być odpowiednio dopasowane do zapotrzebowania oraz struktury włosów. Stosujemy je na włosy odsączone ręcznikiem, przeczesujemy je szerokim grzebieniem tak aby produkt dobrze rozprowadzić po włosach. Dają one włosom miękkość, nawilżenie, blask oraz ułatwiają rozczesywanie.

  • termoochrona

Przed przystąpieniem do zabiegów z wysoką temperaturą takich jak suszenie, prostowanie oraz kręcenie, zawsze należy używać kosmetyków zabezpieczających przed ciepłem. Pamiętać trzeba, że wysoka temperatura wpływa negatywnie na strukturę włosów.

  • szczotkowanie

Do codziennej pielęgnacji należy szczotkowanie włosów, które wykonujemy minimum dwa razy podczas doby. Włosy podczas szczotkowania powinny być suche lub podsuszone. Rozczesywanie ma istotny wpływ na pobudzenie krążenia skóry a zatem odżywienie. Warto wybierać szczotki z masażerem oraz z naturalnym włosiem dzika

  • podcinanie końcówek

Długie włosy często na końcach są cienkie i ulegają rozdwajaniu, są brzydkie i przesuszone, aby wyglądały ładnie należy pamiętać o systematycznym podcinaniu. Częste skracanie włosów wzmacnia je oraz poprawia ich wygląd.

Seria kosmetyków Pro Longer

Seria kosmetyków Pro Longer wyszła naprzeciw wszystkim potrzebom długich włosów i stworzyła linię produktów ułatwiających proces pielęgnacji na całej ich długości bez konieczności podcinania końcówek. Dzięki innowacyjnej technologii opartej na Filler A-100 (molekuła wypełniająca włosy, dająca efekt pogrubienia) i aminokwasu (składnik odbudowujący włosy i ułatwiający układanie) włosy są wyraźnie gęstsze, pogrubione na końcach, nawilżone oraz błyszczące. 

W skład Serii Pro Longer wchodzi:

 

L’OREAL PROFESSIONAL PRO LONGER SZAMPON

Kosmetyk przeznaczony do codziennego mycia długich włosów. Zawiera składniki oparte o nową technologię Filler A-100 oraz aminokwasu. Po zastosowaniu szamponu włosy są pogrubione na całej długości, stają się odporne na łamanie i rozdwajanie końcówek. Nie wymagają częstego podcinania. Świetnie nadają się dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z zapuszczaniem włosów.

 

L’OREAL PROFESSIONAL PRO LONGER ODŻYWKA

Odżywka do codziennej pielęgnacji włosów, która poprawia stan włosów na całej jej długości, od nasady aż po same końce. Włosy stają się wyraźnie grubsze, mocniejsze oraz ładnie nabłyszczone.

 

L’OREAL PROFESSIONAL PRO LONGER MASKA

Maska o działaniu wzmacniającym i odbudowującym. Włosy po jej zastosowaniu stają się wyraźnie mocniejsze, grubsze, nie łamią się, są wygładzone oraz błyszczące.

 

L’OREAL PROFESSIONAL PRO LONGER KONCENTRAT POGRUBIAJĄCY KOŃCÓWKI

Serum skoncentrowane wzmacnia końcówki, pogrubia je, nawilża, regeneruje oraz zapobiega łamliwości. Dzięki wzmocnieniu włókna włosów ułatwia zapuszczanie ich. Badania laboratoryjne wykazały, że już po pierwszym zastosowaniu włosy są wzmocnione i pogrubione o 38% przy kolejnych aplikacjach nawet do 50%.

 

L’OREAL PROFESSIONAL PRO LONGER KREM POPRAWIAJĄCY WYGLĄD KOŃCÓWEK

Krem odżywczy i termo-ochronny zabezpiecza włosy przed wysoką temperaturą do 230 stopni C i jednocześnie je pielęgnuje oraz zapobiega puszeniu.