Metal Detox - kosmetyki do neutralizacji cząsteczek metali wewnątrz włókien włosa

2021-12-02

Jeśli choć raz zdarzyło Ci się, że kolor pomimo prawidłowo wykonanej koloryzacji, dekoloryzacji czy balejażu wyszedł nie równo lub twoje włosy zostały pozbawione blasku i stały się bardziej uwrażliwione. To ten artykuł powinien Cię zainteresować. Przyczyną może być odkładanie metali ciężkich we włosach. Jeśli chcesz temu zapobiec to sięgnij po kosmetyki, które mogą temu zaradzić marki L’oreal z serii Metal Detox.

Szkodliwe działanie metali we włosach

Marka L’oreal po 7 latach prowadzenia badań przez 5 naukowców dowiodła, że metale ciężkie obecne w naszym środowisku, czyli powietrzu oraz w wodzie, którą myjemy włosy mają wpływ na powodzenie zabiegu koloryzacji. Na ilość metali ciężkich we włosach ma wpływ ich stan (im bardziej zniszczone tym bardziej chłoną metale) oraz stan wody (na jakość wody wpływa stan rurociągów oraz ich lokalizacja). Metale ciężkie obecne we włosach, a w szczególności miedź nie mają wpływu na stan zdrowia człowieka. Tylko na zły proces dekoloryzacji i koloryzacji. Miedź w reakcji z utleniaczem może powodować pogorszenie stanu kondycji włosów oraz skutkować nieodpowiednim efektem końcowym koloryzacji.

Glikoamina

Laboratorium L’oreal opatentowało nową technologię opartą o glikoaminę, małą cząsteczkę, która potrafi wniknąć w strukturę włosów i zneutralizować działanie ciężkich metali oraz zapobiec ponownemu ich osadzaniu. Sprawia, że włosy są:

  • błyszczące
  • miękkie
  • mięsiste
  • zdrowsze
  • zachowają odpowiedni kolor na dłużej
  • ładnie równomiernie ufarbowane

L’oreal metal Detox

Gama kosmetyków Metal Detox wzbogaconych o glikoaminę, składa się z produktów do pielęgnacji w salonie fryzjerskim oraz w domu. Zapewnia ochronę włosom po farbowaniu, które są w szczególności narażone na wnikanie metali ciężkich. Czynnikiem sprzyjający jest promieniowanie UV, które wchodzi w reakcje z metalami i powoduje ocieplenie koloru, wyblaknięcie oraz utratę połysku. Kosmetyki te oczyszczają włosy z metali oraz zapobiegają ponownemu osadzaniu się cząsteczek metali.

W skład serii Metal Detox wchodzi:

L’oreal Professional Metal Detox Spray

Spray do neutralizacji cząsteczek miedzi przed zabiegiem koloryzacji, rozjaśniania oraz balejażu.

 

L’oreal Professional Metal Detox Szampon

Szampon do włosów farbowanych neutralizujący metale oraz chroniący przed ponownym ich odkładaniem we włosach.

 

L’oreal Professional Metal Detox Maska

Maska chroniąca włosy przed wnikaniem i osadzaniem metali we włosach. Sprawia, że włosy są mniej porowate, odżywione, wygładzone, bardziej błyszczące oraz ułatwia i zabezpiecza proces koloryzacji.

 

L’oreal Professional Metal Detox Kuracja

Kuracja zabezpieczająca włosy przed metalami dedykowana po zabiegu koloryzacji, dekoloryzacji lub balejażu.