Przedłużanie paznokci - jaką metodę wybrać i czym przedłużać paznokcie?

2024-06-03

W tym artykule przeczytasz:

  • jak przedłużyć paznokcie za pomocą bazy budującej
  • o przedłużaniu paznokci z wykorzystaniem żelu budującego
  • o sposobie przedłużania paznokci za pomocą akrylożelu 
  • jakie produkty znajdziesz w naszym sklepie do wykonania przedłużenia paznokci

Piękne, długie paznokcie są atrybutem kobiecości. Niestety, często paznokcie są w słabej kondycji – łamią się i rozdwajają, a ich zapuszczenie bywa kłopotliwe. Na szczęście dostępne są produkty, które nie tylko wzmacniają płytkę, ale także przedłużają paznokcie, zapewniając im piękny wygląd. Poznaj sposoby przedłużania paznokci i produkty, które możesz w tym celu wykorzystać!

Jak przedłużyć paznokcie za pomocą bazy budującej

Baza budująca jest produktem dość uniwersalnym i sprawdzającym się świetnie przy przedłużaniu. Jest gęstsza niż klasyczne bazy i umożliwia kreowanie kształtu i wyglądu paznokcia. Pozwala na przedłużenie paznokcia do 1cm!
 

KROK 1

Przygotowujemy płytkę paznokci opiłowując i opracowując skórki. 

KROK 2

Odtłuszczamy paznokcie z tłustej warstwy oraz z zanieczyszczeń, wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem. Jeśli jest problem z przyczepnością produktów stosujemy primer

KROK 3

Dopasowujemy szablon, żeby przylegał do płytki. Szablon musi być właściwie przymocowany, żeby nie przesunął się w trakcie przedłużania. Na szablon nakładamy  bazę budującą, budując szkielet.

KROK 4

Utwardzamy całość w lampie, a po wyjęciu dokładamy kolejną warstwę bazy.

KROK 5

Zdejmujemy szablon. 

KROK 6

Przemywamy paznokcie cleanerem i nadajemy pilnikiem kształt.

KROK 7

Nakładamy lakier kolorowy hybrydowy i utwardzamy go w lampie według zaleceń producenta. Na koniec zabezpieczamy stylizację topem i utwardzamy w lampie LED/UV.

Przedłużanie paznokci z wykorzystaniem żelu budującego

Przedłużanie paznokci żelem to idealny sposób na wykreowanie pięknych, długich i mocnych paznokci nawet z krótkich płytek. Ta metoda przeznaczona jest do przedłużania paznokci trudnych do zapuszczenia, łamliwych i narażonych na uszkodzenia mechaniczne z racji wykonywanych na co dzień aktywności. Przedłużanie żelem jest bardzo popularnym sposobem na uzyskanie pięknych, długich paznokci.

KROK 1

Przygotowujemy płytkę paznokci opiłowując i opracowując skórki.

KROK 2

Odtłuszczamy paznokcie z tłustej warstwy oraz z zanieczyszczeń, wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem. Jeśli jest problem z przyczepnością produktów stosujemy primer. 

KROK 3

Nakładamy cieniutką warstwę bazy i utwardzamy w lampie.

KROK 4

Po utwardzeniu nakładamy szablon - musi być właściwie przymocowany, żeby nie przesunął się w trakcie przedłużania.

KROK 5

Nakładamy żel na fragment płytki i formujemy na szablonie. Każdy paznokieć utwardzamy osobno w lampie. Czynność powtarzamy dwukrotnie.

KROK 6

Zdejmujemy delikatnie szablony. Przecieramy cleanerem. Przedłużone w ten sposób paznokcie piłujemy, nadając mu pożądany kształt i wypukłość.

KROK 7

Nakładamy odpowiedni dla siebie kolor lakieru hybrydowego i utwardzamy w lampie według zaleceń producenta. Na koniec zabezpieczamy stylizację topem i utwardzamy w lampie LED/UV również według zaleceń producenta.

Sposób przedłużania paznokci za pomocą akrylożelu

KROK 1

Przygotowujemy płytkę paznokci, opiłowując i opracowując skórki.

KROK 2

Odtłuszczamy paznokcie z tłustej warstwy oraz z zanieczyszczeń, wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem. Jeśli jest problem z przyczepnością produktów stosujemy primer. 

KROK 3

Wybieramy odpowiedni rozmiar dual form a następnie nakładamy niewielką kulkę akrylożelu na formę.

KROK 4

Za pomocą pędzelka wcześniej namoczonego w cleanerze rozprowadzamy równomiernie produkt na dual formie.

UWAGA! Cleaner zmiękcza akrylożel. Jeśli pędzel będzie zbyt mokry, produkt będzie spływał. Zbyt suchy pędzel będzie lepił się do akrylożelu.

KROK 5

Nakładamy przygotowaną wcześniej formę na płytkę paznokcia, następnie lekko dociskamy Nadmiar produktu, który wypłynoł pod naciskiem, usuwamy pędzelkiem do akrylożelu.

KROK 6

Przygotowany paznokieć utwardzamy wraz z formą w lampie LED/UV 60 sekund. Delikatnie usuwamy dual formę z paznokcia. Nadajemy odpowiedni kształt za pomocą pilnika o gradacji 100/180. Na koniec przecieramy cleanerem.

KROK 7

Nakładamy odpowiedni dla siebie kolor lakieru hybrydowego i utwardzamy go w lampie według zaleceń producenta. Na koniec zabezpieczamy stylizację topem i utwardzamy w lampie LED/UV również według zaleceń producenta.

Jakie produkty znajdziesz w naszym sklepie do wykonania przedłużenia paznokci

Semilac Nail Cleaner, Odtłuszczacz do paznokci

Odtłuszczacz, który doskonale usuwa cienką, klejącą warstwę powstałą po utwardzeniu lakieru hybrydowego lub żelu w lampie UV i UV LED. Idealnie sprawdzi się również jako narzędzie do odtłuszczenia naturalnej płytki przed aplikacją manicure.

Semilac Primer kwasowy

Preparat silnie zwiększający przyczepność produktów przeznaczonych do stylizacji paznokci, aplikowany na naturalną płytkę.

Semilac Care Base, Baza budująca i odżywcza do lakierów hybrydowych 7ml

Semilac Care Base stworzona jest, aby wspomóc regenerację osłabionych, cienkich i kruchych paznokci. Wzbogacona o biotynę, keratynę, witaminę E oraz włókna nylonowe, które oplatają i wypełniają płytkę paznokcia. Sprawdzi się do nadbudowy i przedłużenia paznokcia do 1cm.

Semilac Lampa UV LED 36W

Lampa Semilac UV/LED 36W w kształcie mostka utwardza wszystkie lakiery hybrydowe, akrylożele, żele i inne produkty wymagające utwardzenia światłem UV/LED.

Semilac Gel Builder Cover Pink Milk Żel budujący


Odpowiednia gęstość i właściwości samopoziomujące żelu sprawiają, że praca z nim jest prosta i przyjemna zarówno dla profesjonalnej, jak i początkującej stylistki paznokci. 

Semilac Akrylożel Elastic Acrylgel Diamond Cream

Półtransparentny, gęsty akrylożel budujący w kolorze mlecznego różu z mikro brokatem, doskonały zarówno dla jasnej jak i ciemnej karnacji.

Semilac Acrylgel Liquid, Płyn do rozkładania akrylożelu

Semilac Acrylgel Liquid jest specjalnie przeznaczonym płynem do równomiernego rozkładania produktu Semilac Double Flex Acrylgel na płytce paznokcia