Przegląd fryzur komunijnych

2022-05-02

W tym artykule przeczytasz:

  • o rodzajach fryzur komunijnych
  • jak wykonać fryzury komunijne w domu

Jeśli Twoje dziecko przystępuje do Pierwszej Komunii Świętej, to zapewne marzysz, aby Tego dnia wyglądało zjawiskowo. Fryzura komunijna powinna być delikatna, subtelna, dziewczęca oraz odpowiednio dobrana do twarzy, rodzaju i długości włosów. Do popularnych fryzur należy warkocz, kok, podpięcie, lekkie fale lub loczki. Fryzurę komunijną dodatkowo zdobi biała opaska, wianek ze sztucznych lub żywych kwiatów, pojedyncze kwiaty, koraliki, spinki lub wstążki wpięte lub wplecione we włosy.

Warkocz

Jedną z najprostszych, a zarazem bardzo ładnych i subtelnych fryzur komunijnych jest warkocz. Można upiąć go na różne sposoby. Do najbardziej znanych jest klasyczny angielski (spleciony z trzech równych części włosów), francuski (zwany inaczej dobieranym, splata się go z trzech części włosów, zaczynając od cienkich pasm i dobierając od zewnątrz do każdej części pasmo włosów), holenderski (drugi rodzaj warkocza dobieranego, który wykonuje się tak samo jak warkocz francuski tylko dobiera się włosy od spodu), kłos (wyglądem przypomina kłos pszenicy, splata się go z dwóch części włosów, z zewnętrznej strony wydzielamy cienkie pasmo i oplatamy prawe pasmo, przekładając dobieraną część nad pasmem do lewej połowy, następnie wykonujemy to samo po lewej stronie i tak naprzemiennie).

Warkocz angielski przyozdobiony wiankiem.

 

Warkocz angielski z wplecioną ozdobą.

 

Warkocz francuski z wypuszczonymi kosmykami włosów, przyozdobiony kwiatkami.

 

Warkocz francuski zapleciony w formie korony, przyozdobiony wiankiem z żywych kwiatów.

 

Fantazyjnie spleciony warkocz holenderski z wplecioną wstążeczką.

 

Dwa warkocze kłosy połączone w jeden, ozdobione delikatnym wiankiem.

 

Podpięcie

Delikatna, lekka, bardzo naturalna fryzura chętnie wybierana przez dziewczynki z racji wygody. Występuje w różnych wariantach. Polega na częściowym upięciu włosów oraz pozostawieniu reszty rozpuszczonej. Góra włosów może być upięta np.: w formie różnych warkoczy a pozostałe włosy proste, falowane lub kręcone w zależności od preferencji.

Delikatnie podpięte włosy w górnej części w formie warkocza przyozdobione pojedynczymi kwiatkami, z lekko podkręconym luźnym dołem.

 

Delikatnie podpięte włosy w górnej części z lekko podkręconym luźnym dołem, przyozdobione wianuszkiem.

 

Kok

Bardzo elegancka, efektowna, dziewczęca, wygodna fryzura można ją wykonać w łatwy sposób w domu wystarczy, użyć gumki, wypełniacza, wsuwek oraz utrwalić lakierem do włosów. W pierwszej kolejności należy wykonać kucyk, następnie nałożyć wypełniacz, tak aby znalazł się u nasady kucyka. Potem dokładnie rozprowadzić włosy na wypełniaczu, tak aby całkowicie go zasłonić. Gdy to już zrobimy, należy założyć gumkę na włosy, a końcówki włosów owinąć wokół koka. Kok można przyozdobić wykonując wokół niego warkocz, wpinając kwiaty lub ozdobne spinki.

Kok z wypełniaczem przyozdobiony wianuszkiem.

 

Kok przyozdobiony wokół warkoczem z wpiętą ozdobą

 

Loki, Fale

Jedną z najczęściej wybieranych fryzur komunijnych od wielu lat, są loczki w różnych wariantach. Od bardzo intensywnego skrętu po bardzo delikatne fale. Fryzura ta jest bardzo dziewczęca, elegancka, delikatna i w sposób subtelny podkreśla naturalną urodę dziewczynki. Dodatkowym jej atutem jest łatwość wykonania przy pomocy lokówki, prostownicy, wałków lub papilotów oraz niezbędnych do tego środków do stylizacji takich jak: produkty do termoochrony, lotionów do układania włosów, lakierów utrwalających fryzurę oraz nabłyszczacza nadającego połysk włosom. Nieodzownym elementem końcowym stylizacji jest wianek, wpięte kwiaty, koraliki lub ozdobne spinki.

Delikatne loczki z opaską przyozdobioną kwiatkami.

 

Loki przyozdobione wianuszkiem

 

Produkty potrzebne do fryzury komunijnej:

Ronney Gumki bezbarwne silikonowe

 

MDR Wsuwki Białe

 

Poniks Wypełniacz do koka Brąz

 

Loreal Techni Art. Pli

Termoaktywny spray do stylizacji włosów. Przeznaczony do każdego rodzaju włosów. Zapewnia włosom objętość, unosi włosy od nasady, utrwala skręt podczas stylizacji oraz zapewnia 4 stopień

 

Schwarzkopf OSiS+ Flatliner Serum termoochronne

Spray zabezpieczający przed wysoką temperaturą. Zapewnia długotrwały efekt, dodatkowo chroni przed wilgocią oraz utrwala.

 

Schwarzkopf Silhouette Lakier Czarny

Bardzo mocno utrwalający lakier do włosów. Nadaje włosom delikatny naturalny połysk

 

Loreal Infinium

Suchy lakier do utrwalania fryzur.

 

Schwarzkopl OSiS+ Sparkler Nabłyszczacz

Spray wykończeniowy nadający włosom połysk

 

Fox Optima Lokówka 6in1

Lokówka z sześcioma wymiennymi nasadkami, dzięki którym można stworzyć delikatne fale lub mocno zdefiniowane loki

 

Fox JOY Prostownica z nadmuchem 2w1

Profesjonalna prostownica z nadmuchem o podwójnym zastosowaniu, dzięki któremu można prostować lub kręcić loki.