Spektakularna objętość włosów cienkich z marką Loreal

2022-01-03

W tym artykule przeczytasz:

  • co charakteryzuje włosy cienkie
  • o podstawowej pielęgnacji włosów pozbawionych objętości
  • o produktach do stylizacji włosów cienkich

Jeśli masz cienkie, delikatne włosy pozbawione objętości. A marzysz o bujnej gęstej fryzurze. To musisz koniecznie zastosować pielęgnację oraz stylizację, która nada, kształt, lekkość, gęstość oraz uniesie włosów u nasady z marki L’oreal.

Włosy cienkie

Włosy cienkie, czyli takie których średnica włosa jest o 30% cieńsza od grubego włosa. A jak wiadomo im cieńszy włos tym mniej w budowie włosa łusek i keratyny, które zapewniają odpowiedni stopień nawilżenia oraz chronią włosy przed czynnikami zewnętrznymi oraz mechanicznymi. Włosy cienkie to nie zawsze włosy rzadkie, mogą też być gęste, ale cienkie. Włosy cienkie są:

  • delikatne
  • lekkie
  • mało sprężyste
  • przyklapnięte
  • łatwo ulegają zniszczeniu, łamaniu, obciążeniu
  • wypadające

Podstawowa pielęgnacja włosów cienkich

Mycie

Cienkie włosy powinno myć się codziennie lub co drugi dzień. W tym celu wybieramy szampony delikatne, które dobrze oczyszczają włosy, unosząc je u nasady i nadają objętości. Czynność tą wykonujemy bardzo ostrożnie pamiętając, żeby nie szarpać, ani nie szorować włosów, by nie uległy zniszczeniu mechanicznemu. Podczas mycia włosów warto wykonać delikatny masaż głowy, w celu pobudzenia krążenia. Do mycia włosów używamy tylko letniej wody. Na koniec odciskamy je z nadmiaru wody delikatnym ręcznikiem.

Nawilżanie

Włosy cienkie podobnie jak i włosy grube wymagają stosowania odżywek pielęgnacyjnych. Składniki zawarte w kosmetykach powinny zapewnić odpowiednie nawilżenie, wzmocnienie, odżywienie oraz dodać włosom objętości oraz wyraźnie je pogrubić bez obciążania.

Szczotkowanie

Do codziennej pielęgnacji włosów cienkich należy szczotkowanie. Wykonujemy je bardzo delikatnie, pamiętając, że włosy cienkie ulegają szybciej zniszczeniu mechanicznemu. Do tego celu używamy szczotki z włosiem dzika, najlepiej z masażerem. Masaż skóry głowy podczas szczotkowania poprawia krążenie skóry głowy.

Produkty do stylizacji cienkich włosów

Pudry

Do włosów cienkich idealnie sprawdzi się puder. Jest to kosmetyk do stylizacji podnoszący włosy u nasady oraz zwiększający objętość włosów. Świetnie przygotowuje włosy do tapirowania. Jego lekka formuła nie obciąża włosów i nie przetłuszcza. Daje efekt utrwalenia i zmatowienia przez cały dzień. Kosmetyk polecany jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Pianki

Lekkim kosmetykiem dodającym objętości jest pianka. Występuje w formie pianki dodającej objętości po całości lub pianki unoszącej włosy u nasady. Nadaje włosom spektakularną objętość bez ich obciążania oraz sklejania. Ułatwia modelowanie i utrwala fryzurę

Seria kosmetyków Volumetry

Marka L’oreal stworzyła gamę produktów pielęgnacyjnych Volumetry do włosów cienkich, delikatnych. Kosmetyki te w sposób widoczny nadają włosom objętości oraz unoszą pasma włosów u nasady. Dodatkowo je pielęgnują, zapewniając nawilżenie, wzmocnienie, dokładne oczyszczenie skóry głowy bez obciążenia. Do głównych składników aktywnych gamy należy:

Kwas salicylowy - delikatnie oczyszcza skórę głowy, redukuje łojotok.

Intra-cylane - wzmacnia włosy, ułatwia układanie oraz chroni przed wilgocią.

HydraLight - głęboko nawilża oraz intensywnie odżywia.

L‘oreal Volumetry Szampon

Szampon nadający włosom cienkim i bardzo delikatnym objętości.

 

L‘oreal Volumetry Spray Odżywka

Odżywka w sprayu bez spłukiwania, nadaje włosom objętości, unosi je od nasady, wzmacnia oraz ułatwia modelowanie.

 

Seria kosmetyków Volume

Gama kosmetyków przeznaczonych do stylizacji włosów cienkich, delikatnych nadająca włosom spektakularną objętość oraz utrwalenie bez obciążania.

 

L’oreal Tecni Art Super Dust

Mineralny puder nadający fryzurze teksturę oraz ekstremalną objętość.

 

L’oreal Tecni Art Savage Panache

Puder w formie spray'u nadaje fryzurze dużą objętość, mocno utrwala oraz nadaje matowe wykończenie.

 

L’oreal Tecni Art Rebel Push-Up

Puder w piance łączy w sobie właściwości pianki oraz pudru. Unosi włosy u nasady oraz dodaje objętości. Nadaje włosom tekstury oraz zapewnia matowe wykończenie.

 

L’oreal Tecni Art Volume Lift pianka

Pianka odbijająca włosy u nasady.