KERATYNOWE PROSTOWANIE WŁOSÓW - CZYM JEST I DLA KOGO

2023-10-06

W tym artykule przeczytasz:

 • czym jest zabieg keratynowego prostowania włosów
 • dla kogo polecany jest zabieg keratynowego prostowania włosów
 • jak wyglądają włosy po keratynowym prostowaniu włosów
 • czego unikać po keratynowym prostowaniu    
 • Jakie produkty znajdziesz u nas niezbędne do keratynowego prostowania włosów i pielęgnacji po zabiegu 

Każda z nas marzy o pięknych, lśniących i odżywionych włosach. Często niestety na skutek naturalnego puszenia włosów, lub przesuszenia włosów suszarką, czy prostownicą nasze włosy dalekie są od ideału.

Czym jest zabieg keratynowego prostowania włosów

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg polegający na długotrwałym wyprostowaniu falowanych, kręconych włosów oraz zniwelowaniu ich puszenia się. Cały zabieg trwa kilka godzin. Jest to uzależnione od długości i gęstości włosów.
 Keratynowe prostowanie to kilka kroków, które trzeba wykonać w bardzo precyzyjny sposób, aby odbudować włos i uzyskać maksymalnie najlepszy efekt. Ogólny sposób stosowania powinien wyglądać następująco, choć może się różnić w zależności od kosmetyków, które stosujecie. Warto stosować się do zaleceń producenta:

 1. Umycie włosów szamponem oczyszczającym – pozwoli to na oczyszczenie włosów z wszelkich niedoskonałości i środków do stylizacji oraz otwarcie łuski włosa.
 2. Wysuszenie włosów.
 3. Zaaplikowanie na włosy keratyny – bardzo ważne, aby nałożyć ją dokładnie na pasma, a następnie rozczesać je grubym grzebieniem, aby keratyna została rozprowadzona równomiernie po całej długości włosów. Dzięki temu keratyna wnika w strukturę włosa, powodując jego odżywienie i wypełnienie w nim ubytków. Keratyna na włosach powinna pozostać tak długo, jak zaleca producent na opakowaniu.
 4. .Wysuszenie włosów przy pomocy suszarki.
 5. Wyprostowanie włosów za pomocą prostownicy – keratyna zawarta w produkcie wnika we włosy przy zastosowaniu ciepła. Zaleca się prostowanie włosów przy temperaturze do 230°C. Prostowanie musi być wykonane bardzo dokładnie. Dzięki temu możemy liczyć na wspaniałe efekty.
 6. Spłukanie włosów za pomocą letniej wody.
 7. Zastosowanie odżywki do włosów.
 8. Wysuszenie włosów.

Dla kogo polecany jest zabieg keratynowego prostowania

Zabieg prostowania włosów polecany jest osobom, u których stwierdza się brak keratyny w strukturze włosa, co objawia się ich zwiększoną łamliwością, przesuszeniem oraz stroszeniem się. Keratynowe prostowanie zaleca się także w przypadku włosów suchych, wielokrotnie farbowanych, puszących się, elektryzujących, włosów trudnych do ułożenia. Nie poleca się go z kolei osobom o włosach krótkich, cienkich, często rozjaśnianych oraz tym, którzy często chodzą na basen.

Jak wyglądają włosy po keratynowym prostowaniu włosów

Po zabiegu keratynowego prostowania włosów efekt jest przede wszystkim widoczny od razu. Włosy natychmiast stają proste, lśniące i gładkie. Oczywiście najbardziej dostrzegalne będzie to u osób z naturalnie kręconymi włosami. Warto jednak podkreślić, że z takiego zabiegu naturalnie korzystają też kobiety z prostymi włosami. Wtedy mogą one po prostu odbudować strukturę swoich włosów, a także je wygładzić.
Naturalnie rezultaty mogą różnić się w zależności od typu i stanu włosów. Warto jednak podkreślić efekty, których możesz na ogół spodziewać się po keratynowym prostowaniu włosów.

 • Włosy stają się gładkie i lśniące- co więcej, zabieg keratynowy może pomóc zredukować puszenie się włosów i nadać im zdrowy wygląd.
 • Ułatwione stylizowanie- keratyna może pomóc zredukować czas potrzebny na układanie włosów. Włosy stają się łatwiejsze do stylizacji.
 • Ochrona włosów- keratyna pomaga w ochronie włosów przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak słońce, wiatr, zanieczyszczenia, a także przed uszkodzeniami spowodowanymi przez urządzenia do stylizacji na ciepło.
 • Regeneracja i naprawa- zabieg keratynowy może również pomóc w naprawie zniszczonych włosów. Keratyna wypełnia puste miejsca w strukturze włosa, co pomaga zregenerować włosy i przywrócić im zdrowy wygląd.

Czego unikać po keratynowym prostowaniu 

Właściwe dbanie o włosy po zabiegu keratynowym pozwala zachować jego efekt na dłużej. Bezpośrednio po jego przeprowadzeniu (przez 2 doby) należy bezwzględnie unikać moczenia i mycia włosów, by nie wypłukać z ich wnętrza keratyny. Również w późniejszym czasie warto unikać:

 • Częstych kąpieli w basenie i słonej wodzie (sól i chlor źle działają na keratynę).
 • Długiego przebywania na słońcu i narażania włosów na działanie promieni UV.
 • Używania szamponów zawierających SLS, parabeny czy związki sodu.
 • Farbowania włosów (przez co najmniej 2 tygodnie po zabiegu).

Jakie produkty znajdziesz u nas niezbędne do keratynowego prostowania włosów i pielęgnacji po zabiegu

Alfaparf Lisse Design Express Ekspresowy zestaw do keratynowego prostowania włosów

Zestaw startowy do keratynowego prostowania włosów.

Alfaparf Lisse Design Szampon po keratynowym prostowaniu włosów 

Szampon do włosów po keratynowym prostowaniu, przedłuża efekty zabiegu i pozostawia włosy elastyczne, miękkie i lśniące. 

Alfaparf Lisse Design Odżywka po keratynowym prostowaniu włosów 

 Odżywka przedłużająca efekt wygładzenia stworzona została w formule kremu. Regeneruje, nawilża, wspomaga utrzymanie efektu nieskazitelnie gładkich włosów oraz ułatwia rozczesywanie. 


Alfaparf Lisse Design Maska nawilżająca po keratynowym prostowaniu włosów

Maska do włosów Alfaparf Keratin Therapy Lisse Design ma silne działanie wygładzające. W składzie znajduje się Kera-Collagen, z olejkiem babssu. Kuracja zapewnia włosom nie tylko spektakularną gładkość, ale również blask i niesamowitą miękkość.


Alfaparf Lisse Design #3 Detangling Cream Krem ułatwiający rozczesywanie

Krem Lisse Design Detangling Cream jest istotnym elementem i 3 krokiem w keratynowej kuracji progresywnej, mającej na celu wygładzenie kosmyków. Posiada działanie przyspieszające i ułatwiające suszenie, a także zapewniające ochronę przed uszkodzeniami na wskutek zbyt wysokiej temperatury.

Alfaparf Lisse Design Olejek wygładzający po keratynowym prostowaniu włosów 

Wygładzający olejek do włosów po keratynowym prostowaniu sprawia, że pasma na długo pozostają miękkie, gładkie i jedwabiste. Formuła bazuje na olejku babassu.